منطقه اسن یورت ( Esenyurt ) استانبول

مارس 27, 2021
0 نظر

منطقه اسن یورت استانبول

منطقه اسنیورت استانبول یکی از محله‌های جدا شده از منطقه بیوک چکمجه  است که در سال ۲۰۰۸ به منطقه‌ای مستقل در قسمت اروپایی استانبول تبدیل گردید.

اسنیورت از شرق با منطقه کوچوک چکمجه ، از غرب با منطقه  بیوک چکمجه ، از شمال با اتوبان E80 و محله هوش‌دره و از جنوب با منطقه فیروزکوی و اتوبان E5 در مجاورت است. همسایگان اسنیورت را در غرب بیوک چکمجه ، در شمال باشاک شهیر ،  در شمال غربی آرناوات‌کوی ، در شرق آوجیلار و  کوچوک چکمجه و در جنوب بیلیکدوزو تشکیل می‌دهند.

منطقه اسنیورت ۱۲ مرکز درمانی یک بیمارستان عمومی یک بیمارستان هلال احمر و یک پارک شهری قرار دارد. از اول ژوئن سال ۲۰۰۹ امنیت در منطقه به پلیس منتقل گردید. مساحت اسنیورت ۲۷۷ هکتار و با تأسیس سازمان شهرداری توسعه منطقه شتاب گرفت.

در سال ۱۹۶۷ منطقه فعلی به اسنیورت تغییر نام داد و جمعیتی که در سال‌های اخیر با مهاجرت داخلی و خارجی در آمده ساختار قومی را قادر به ساخته شدن شکل فعلی منطقه داده است. تاریخ شکل‌گیری محله اسنیورت به قرن ۱۹ میلادی برمی‌گردد. نام اسنیورت برای اولین‌بار در سال ۱۹۶۷ به این محله تعلق گرفت و با مهاجرت اقوام داخلی و خارجی زیاد به این منطقه ساختار قومی را قادر ساخته تا شکل فعلی را به خود بگیرد. منطقه اسنیورت استانبول از جمله مناطقی است که در آن مهاجران خارجی زیادی به آن روی آورده و مشغول زندگی می‌باشند منطقه‌ای با تعداد زیادی محله و شهرک‌های لوکس نوساز که باعث گردیده خارجیان با هر طبقه‌ای در آن سکنی گزینند. منطقه اسنیورت استانبول دارای بافتی از بومیان محلی و مهاجران داخلی از دیگر شهرهای ترکیه و خارجیان از دیگر کشورهای منطقه است که باعث شده تا جمعیت کثیری از تمام اقوام از سرتاسر جهان و همچنین بومیان و مهاجران داخلی کنار یکدیگر سبکی دیگر از زندگی مشترک را در یک منطقه تجربه نمایند.

اسنیورت منطقه‌ای با مراکز خرید بسیار زیبا فروشگاه‌ها و مارکت‌های شبانه‌روزی ،رستوران های به‌نام زنجیره‌ای خارجی و داخلی است. دسترسی به وسایل حمل و نقل عمومی  از جمله متروباس ۲۴ ساعته سبب شده تا شهروندان منطقه زندگی راحتی را تجربه نمایند. اسنیورت منطقه‌ای است که در آن می‌توان با هر بودجه‌ای اقدام به خرید مسکن با هر سلیقه‌ای از هر نوع سازه‌ای نمود. شهرک‌های مسکونی زیبا برج‌های مجلل با قیمت‌های مناسب در گوشه‌گوشه این منطقه وجود دارند که امکان خرید واحدهای مسکونی برای خارجیان را سهل و آسان نموده‌اند. به‌طور کلی با هر بودجه‌ای حتی کمترین هم افراد بومی و مهاجران داخلی و خارجی این امکان را دارند که در این منطقه اقدام به خرید و اجاره واحد مسکونی مورد علاقه خویش نمایند.

مدیریت منطقه اسنیورت را از سال ۲۰۱۹ KEMAL DENİZ BOZKURT KİMDİR از حزب بر عهده دارد که در انتخاباتی که در سال ۲۰۱۹ در این منطقه برگزار گردید از رقیب خود برد و بر مسند شهرداری این منطقه نائل آمد.

اسنیورت یا بیلیک دوزو ؟؟

مقایسه بیلیک دوزو با اسنیورت

برای انتخاب و خرید خانه همواره بین مناطق بیلیک دوزو و اسنیورت سوالات بسیاری بوده است که کدام یک از این مناطق که در مجاورت و همسایگی یکدیگر قرار گرفته اند می تواند بهترین انتخاب برای خرید خانه مورد نظر باشد. در این مقاله به نکات مهم و اساسی این مناطق و مزایا و معایب این دو منطقه خواهیم پرداخت که برای بسیاری از هموطنانمان مهم می باشد. از لحاظ ساختاری و مهندسی شهری منطقه بیلیک دوزو از منطقه اسن یورت مدرن تر و زیباتر است و به طور کلی سرانه فضای سبز در منطقه بیلیک دوزو بسیار بیشتر از است یورت می باشد که از مهمترین نکات بیلیک دوزو به شمار می آید. منطقه اسن یورت از لحاظ مساحتی بسیار بزرگ تر از منطقه بیلیک دوزو‌ می باشد و بر این اساس شهرک های مسکونی بیشتری را درون خود جای داده است که از منطقه بیلیک دوزو در این زمینه پیشی دارد ،این امر باعث می شود که تنوع و انتخاب به نوعی در اسن یورت بیشتر از بیلیک دوزو احساس شود. منطقه اسن یورت از لحاظ مساحتی بسیار بزرگ تر از منطقه بیلیک دوزو‌ می باشد و بر این اساس شهرک های مسکونی بیشتری را درون خود جای داده است که از منطقه بیلیک دوزو در این زمینه پیشی دارد ،این امر باعث می شود که تنوع و انتخاب به نوعی در اسن یورت بیشتر از بیلیک دوزو احساس شود.

از لحاظ بافت و اهالی بومی منطقه اسن یورت دارای محلات بیشتری نسبت به بیلیک دوزو می باشد که برای بسیاری از نکات مهم محسوب می شود .بیلیک دوزو به علت ساختار مدرن و محلات جدید از بافت کهنه و فرسوده بسیار کمتری نسبت به منطقه اسن یورت برخوردار است . به لحاظ قیمتی شهرک های منطقه بیلیک دوزو به نسبت از قیمت بالاتری از شهرک های اسن یورت برخوردار می باشد البته این نمته بسیار مهم و قابل توجه است که شهرک با شهرک از لحاظ امکانات و لوکیشن متفاوت می باشد و هرکدام از این مناطق دارای محلات و رزیدانس ها با قیمت های بالا نیز می باشند.

بیلیک دوزو از مناطق ساحلی استانبول در مجاورت با دریا می باشد و برای دوستداران خرید خانه ساحلی مناسب است، در صورتی که منطقه اسن یورت از این ویژه گی محروم است و از مناطق ساحلی استانبول محسوب نمی شود. به لحاظ دسترسی عمومی و حمل و نقل و استفاده از ناوگان حمل و نقل دو منطقه در جایگاه خوبی در کنار بزرگراه E5 و خط مترو باس این اتوبان قرار گرفته اند که از برجسته ترین نکات این‌مناطق محسوب می شود .همچنین تا پایان سال۲۰۲۲ خط مترو نیز به این مناطق اضافه خواهد شد. اما منطقه اسن یورت بین دوبزرگراه E5 و E80 قرار کرفته است که برای ساکنین این‌منطقه دسترسی با وسایل شخصی بسیار خوب و مطلوب توصیف می شود.

به لحاظ افراد ساکن در این دو منطقه نیز باید به این مطلب اشاره نمایم که اسن یورت به نسبت بیلیک دوزو از خارجیان بیشتری از کشورهای ایران ،سوریه و افغانستان برخوردار است در حالی که در بیلیک دوزو ایرانیان بیشتر از سایر ممالک حضور پر رنگ تری را دارا می باشند.البته شهروندان از سایر کشورهای جهان البته در بیلیک دوزو مشغول زندگی می باشند.

به لحاظ ساختار اجتماعی و امکانات رفاهی و مقایسه بین بیلیک دوزو و اسنیورت تقریبا در یک ردیف می باشند و به علت همسایگی و قرار گرفتن در یک مکان استفاده از بسیاری از این امکانات مانند مراکز خرید،مراکز بهداشتی،مراکز ورزشی و فرهنگی براحتی قابل استفاده و در دسترس می باشد و محدودیتی در این خصوص بین این مناطق وجود نخواهد داشت.

برای متقاضیان خرید خانه ارزان بین دو منطقه بیلیک دوزو و اسنیورت بدون شک در منطقه اسن یورت انتخاب های بسیار بیشتری نسبت به بیلیک دوزو در اختیار شما خواهد بود .اسن یورت به دلیل داشتن شهرک های بسیار زیاد در این منطقه و مناطق حومه آن تقریبا خرید خانه با هر بودجه ای را برای خارجیان ممکن ساخته است.

یکی از دلایل بسیار مهمی که در این سال ها باعث شده تا بیلیک دوزو و اسن یورت مورد توجه قرار گیرند ،امکان خرید خانه با هر بودجه ای می باشد که در تقابل خرید خانه ارزان به متقاضی امکانات کامل نیز داده می شود که برای خریدار بسیار خوشایند و مطلوب است. از معایب قابل توجه برای دو منطقه بیلیک دوزو و اسنیورت باید به فاصله تقریبا ۴۰ کیلومتری این‌مناطق با مرکز شهر استانبول اشاره نمود که در فاصله ای تقریبا طولانی نسبت به مرکز شهر قرار گرفته اند .با خودرو شخصی و در تایم معمولی تا مرکز شهر استانبول تقریبا ۴۵ دقیقه فاصله و با استفاده از خطوط متروباس تقریبا یک ساعت و سی دقیقه این مسیر به طول خواهد انجامید.

به لحاظ تراکم جمعیت و شلوغی نیز اسن یورت استانبول به نسبت از منطقه بیلیک دوزو شلوغ تر می باشد و علت آن هم مساحت بزرگ منطقه اسن یورت نسبت به بیلیک دوزو است و البته با توجه به حضور گسترده خارجیان در منطقه اسن یورت در سال های اخیر این منطقه از شلوغی بسیار بیشتری برخوردار بوده است.

بررسی منطقه اسنیورت برای خرید خانه

اسن یورت منطقه ای است که در سال های اخیر نام آن همواره برای خرید خانه مخصوصا برای ایرانیان مطرح بوده و تعداد زیادی از هموطنانمان این منطقه را برای خرید خانه برگزیده اند که به علت های این امر در این مقاله خواهیم پرداخت.

چرا اسنیورت؟

اسنیورت به دلیل داشتن مساحتی زیاد از مناطق بزرگ شهر استانبول در غربی ترین نقطه این شهر محسوب می شود که توانسته تا شهرک ها و برج های مسکونی بسیاری را درون خود جای دهد و به دلیل انبوه سازی گسترده در این منطقه و فاصله تقریبا زیاد تا مرکز استانبول توانسته از بازه قیمتی بسیار مناسبی برخوردار شود و توجهات شهروندان خارجی بسیاری را برای خرید ملک در این منطقه از استانبول به خود جلب نماید. معمولا خانه ای که در منطقه اسنیورت استانبول به شما پیشنهاد می شود به هیچ عنوان در منطقه دیگری از استانبول با آن امکانات و قیمت بسیار مناسب به شما معرفی نخواهد شد . برج ها و شهرک های مسکونی با تمام امکانات موجود در سطحی بسیار خوب تحت مدیریت بسیار عالی شهرک به صورت روزانه مشغول فعالیت می باشند که برای خارجیان و مخصوصا ایرانیان خوشایند است و نظر آنان را در کنار قیمت بسیار مناسب خانه ها به خود جلب نموده است.

پس در سوال چرا اسنیورت به این نتیجه رسیدیم که امکانات عالی و قیمت مناسب از مهمترین گزینه ها برای خرید خانه در اسن یورت محسوب می شود.

کدام محلات اسن یورت برای خرید خانه مناسب است؟؟

اسن یورت دارای محلات بسیار زیادی است که مانند تمام مناطق استانبول دارای محلات خوب و محلات ضعیف می باشد که برای خرید خانه باید به این موارد توجه نمود . محلاتی مانند مهتر چشمه و اطراف میدان اسن یورت در شمال این منطقه از نظر ما برای خرید خانه توصیه نمی شود چون دارای بافت محلی و پراکندگی جمعیت بسیار بومی و مسائل دیگر است که برای زندگی خارجی ها توصیه نمی شود. به طورکلی نیمه غربی اسن یورت و محلاتی مانند جمهوریت و یشیل کنت از برترین محلات اسن یورت است که شهرک های بسیاری نیز در این‌محلات قرار گرفته اند که برای خرید خانه توسط خارجیان مناسب ارزیابی شده است.

اسن یورت از لحاظ امکانات چگونه است؟؟

منطقه اسنیورت استانبول در سال های گذشته توانسته تا به مقدار بسیار زیادی به لحاظ ساختار شهری و امکانات موفق عمل نماید و با امکانات متعدد فرهنگی،بهداشتی،اجتماعی ،ورزشی رضایت ساکنین در این‌منطقه را به وجود آورد. اسن یورت دارای بیمارستان های بزرگ دولتی است که با قیمت پایین و با بیمه درمانی به صورت رایگان در خدمت ساکنین منطقه می باشند ،در کنار بیمارستان های دولتی پلی کلینیک های خصوصی نیز در منطقه اسن یورت به صورت شبانه روزی مشغول خدمت رسانی می باشند. از لحاظ مراکز ورزشی و اجتماعی نیز شهرداری اسن یورت توجهات ویژه ای داشته و در منطقه یک استادیوم فوتبال بزرگ نیز در اختیار اهالی اسنیورت قرار گرفته است.مراکز فرهنگی نیز در محلات مختلف مشغول فعالیت می باشند.

چه طبقه ای از مردم در اسن یورت ساکنند؟

اسن یورت از بافت قدیمی و فرسوده گذشته خود در سال های اخیر فاصله گرفته و قسمتی از منطقه به صورت کلی مورد تغییر قرار گرفته است و جای خود را به مناطق مدرن و جدید داده است . در برخی از محلات اسن یورت که بافت آن قدیمی می باشد قشر کارگر مشغول زندگی می باشند اما در مناطق مدرن در شهرک های جدید استانبول بیشتر جمعیت منطقه را خارجیان تشکیل داده اند.

اغلب خارجیان در اسنیورت را ایرانیان و اهالی افغانستان و سوریه ای ها و اعراب تشکیل داده اند البته از کشورهای آفریقایی نیز شهروندان آنان به چشم میخورند‌ که در کنار یکدیگر مشغول زندگی می باشند.

آیا هزینه زندگی در اسنیورت پایین تر است؟

به طور حتم هزینه خانوار در منطقه اسنیورت استانبول به نسبت مناطقی چون بشیکتاش و شیشلی بسیار پایین تر است . هم به لحاظ مسکن و هم به لحاظ ارزاق زندگی در منطقه اسن یورت با هزینه های بسیار پایین تری برخوردار است که برای قشر مهاجر به استانبول نیز همواره مورد توجه است .از مهمترین دلایل گسترده گی جمعیت خارجی در این مناطق غربی استانبول نیز ارزان بودن هزینه های زندگی می باشد که بسیار مهم و قابل توجه می باشد.

پیام بگذارید